Pierwsza miesiączka, jeden z najważniejszych rytuałów przejścia w życiu kobiety. Jak została przywitana Twoja? Jak przyjęły Cię inne kobiety – Twoja mama, babcia, ciocia, przyjaciółka? Jakimi słowami ją określałaś?
W tym module przyjrzymy się młodszej Tobie – nastoletniej, być może zagubionej, być może dumnej. To będzie okazja do powrotu do nawiązania relacji z cyklem i okazja to zmiany perspektywy,
uzdrowienia pierwotnej relacji z Twoim łonem. Przyjrzymy się także
językowi, jakim opisujemy nasze łono, menstruację i naszą seksualność. Jakie emocje budzą w nas określenia takie jak c*iota, c*pka czy p*zda? Dlaczego jedne słowa nas zawstydzają, inne bawią, a jeszcze inne wydają się nie do wypowiedzenia?
Czy istnieją słowa, które mogą stać się mostem między infantylnymi określeniami a wulgaryzmami? Jak możemy świadomie nazywać swoją
yoni, aby odzyskać jej duchowe i emocjonalne znaczenie?
Ten moduł to przestrzeń na
eksplorację języka i odkrycie nowych słów, które czule i prawdziwie oddadzą to, kim jesteśmy. Będziemy pracować ze słowem również poprzez warsztat poezji – spróbujemy zaufać naszej c*pce, oddać jej głos i pozwolić jej przemówić, niezależnie od dotychczasowej historii.
W module:
- Pierwsza miesiączka jako rytuał przejścia
- Rytuały krwi w kobiecym życiu
- Rytuał uzdrowienia relacji z łonem
- Czułe słówka – warsztat poezji i wiersz do Twojej yoni
- Uzdrawiająca joga nidra